Niegdyś z okazji Pierwszej Komunii Świętej obdarowywało się dzieci zupełnie innymi prezentami niż obecnie. Kiedyś standardowym podarkiem był rower, złoty medalik, czy zegarek, a także pieniądze. Choć ten zwyczaj utrzymuje się również do dnia dzisiejszego. Jednak gotowe prezenty zmieniły znacznie swój wymiar. Teraz stawia się na coraz nowocześniejsze sprzęty elektroniczne, takie jak konsole do gier, elektryczne hulajnogi, czy drony. Smartfony i tablety również się zdarzają, choć w wieku komunijnym zazwyczaj dzieci już je posiadają. Pójście do Pierwszej Komunii jest przede wszystkim wydarzeniem duchowym. Warto więc, aby obok tak nowoczesnych i wyszukanych prezentów znalazło się coś w klasycznej formie.

Książka jako prezent na komunię

   Pierwsza Komunia Święta to wydarzenie religijne, związane z kościołem katolickim. Myśląc o prezencie z tej okazji w postaci książki, pierwsze co przychodzi do głowy to Biblia. I owszem, Biblia jest trafionym i tematycznym podarkiem. Na pewno wpisuje się w klimat uroczystości. Jednak istnieją również inne książki, które traktują o dobroci, miłości, poświęceniu, czy pokorze. Jedną ze wspaniałych propozycji jest książka pt. “Może”, której autorami są Yamada Kobi i Barouch Gabriella. Jest to książka idealna dla chłopca, jak i dla dziewczynki. Choć potrafi poruszyć także dorosłego czytelnika.

   “Może” jest zbiorem wyjątkowych opowieści przedstawionych w formie bajkowych ilustracji. Te z pewnością przyciągną uwagę każdego dziecka bez względu na płeć. Bowiem każde dziecko uwielbia uciekać w świat marzeń, a te z pewnością do tego zachęcają. Autorzy są oszczędni w słowach, jednak w tej krótkiej formie pisanej zawarte są wszystkie wartości, jakie miały zostać przez nich przekazane. 

To książka, która skupia się wokół wrażliwości dziecka. Dotyka emocji, które towarzyszą mu na co dzień i wplata je w historie zawarte na stronach tego dzieła. Dzięki temu każdy chłopiec i dziewczynka może utożsamić się z bohaterką książki, a także wyciągnąć wnioski i ważne lekcje. Perypetie, które spotykają główną bohaterkę przenoszą do świata utkanego z kolorowych snów, pełnego magii i cudów. W jednej z opowieści dziewczynka przemierza morze, co niektórzy mogą kojarzyć z tematyką biblijną i historią, w której przez rozstąpione może przechodził Mojżesz. Może być to uznane za dobry komunijny akcent. 

   Odpowiedni Najlepszy prezent na komunię dla chłopca może nam niekiedy sprawiać problem. Jednak ta niesamowita książka pozwoli dziecku odkryć siebie oraz swój wewnętrzy potencjał. Młody czytelnik ma szanse pobyć w krainie nadziei, przyjaźni, współczucia i miłości. Każdy kto podaruje tę pozycję dziecku z okazji komunii lub jakiejkolwiek innej, powinien być spokojny o swój wybór. “Może” będzie piękną i wyjątkową pamiątką tego wydarzenia.